سونوگرافی ترانس واژینال

transvaginal-ultrasound-1200x961.jpg
  • چه کسانی سونوگرافی ترانس واژینال را دریافت میکنند؟

  بسیاری از زنان سونوگرافی ترانس واژینال را در سه ماهه اول بارداری دریافت میکنند. در این مرحله از بارداری (سه ماهه اول) سونوگرافی ترانس واژینال بسیار دقیق تر از سونوگرافی شکمی است. اگر شما هر عارضه ای همانند درد یا خون ریزی حین بارداری داشته باشید حتما به آن نیاز خواهید داشت.

  • سونوگرافی ترانس واژینال چه کار می کند؟

  سونوگرافی از امواج صوتی برای تولید تصویر از جنین موجود در رحم شما استفاده میکند. تکنسین یا پزشک یک پروب کوچک را درون واژن شما وارد میکند تا تصویر واضح تری از فرزند کوچک شما به دست آید.

  سونوگرافی ترانس واژینال ضربان قلب جنین شما و جفت را بررسی میکند. پزشک میتواند با دیدن این تصاویر مشکلاتی همانند حاملگی خارج از رحم را رد بکند. سونوگرافی ترانس واژینال همچنین میتواند مشکلات مرتبط با سرویکس (همانند سرویکس کوتاه) که ریسک زایمان زودرس را بالا میبرد نشان دهد.

  • سونوگرافی ترانس واژینال چگونه انجام میشود؟

  شما روی تخت دراز میکشید و پاهای خود را روی رکاب قرار میدهید. این شبیه معاینه لگن است. تکنسین یا پزشک پروب کوچک آغشته به لوبریکانت را درون واژن شما می برد. این فرایند نباید درد داشته باشد ولی فشار ناخوشایندی را احساس میکنید. تکنسین یا پزشک تصویر را روی مانیتور میبیند و پروب را تنظیم میکند. کل تست حدود ۳۰-۶۰ دقیقه طول میکشد. سونوگرافی ترانس واژینال برای شما و فرزندتان خطری ندارد.

  • هرآنچه که درمورد نتیجه سونوگرافی ترانس واژینال باید بدانید

  بعد از انجام سونوگرافی ترانس واژینال پزشک شما نتیجه را بررسی میکند و با شما درمیان میگذارد. اگر هرچیز غیرطبیعی وجود داشته باشد پزشک برای شما تست های بعدی را درخواست میکند.

  • سونوگرافی ترانس واژینال چندبار در بارداری انجام می شود؟

  سونوگرافی ترانس واژینال فقط یکبار آنهم در سه ماهه اول بارداری انجام می شود. اگر در مورد سلامت جنین شما نگرانی وجود داشته باشد پزشک پیشنهاد میکند که سونوگرافی ترانس واژینال را دوباره انجام دهید.

  • اسامی دیگر سونوگرافی ترانس واژینال

  سونوگرافی واژینال، سونوگرافی واژن

  • تست های مشابه سونوگرافی ترانس واژینال

  سونوگرافی، سونوگرافی سطح ۲

  بیشتر بخوانید

  منبع:

 • https://www.webmd.com/baby/transvaginal-ultrasound


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت ، متعلق به تارنمای دکتر حسین صدری سینکی است.